کتاب آلیس در سرزمین عجایب

اثر لوییس کارول از انتشارات مشکی - مترجم: حسین شهرابی-بیشترین ترجمه شده ها

در یک نیمروز تابستان سال 1862 چارلز لوتویج داجسن استاد ریاضیات دانشگاه آکسفورد که دنیا او را به نام لوییس کارول می شناسد. وقت قایق سواری با سه دختربچه که اسم یکی از آنها آلیس بود قصه ای فی البداهه تعریف کرد و چند روز بعد در دفتر خاطراتش نوشت: تمام دیشب بیدار ماندم و لاطائلاتی را نوشتم که آن روز برای آلیس و دو خواهرش سرهم کردم. این لاطائلات بعدها تبدیل شد به یکی از مهم ترین آثار ادبی دنیا که هرچند در ظاهر قصه ای برای کودکان است به قول ویرجینیا وولف: آلیس کتابی برای کودکان نیست. کتابی است که در آن همه ی ما به دنیای کودکی باز می گردیم. لوییس کارول کاری کرد که هیچ کس موفق به انجامش نشده بود. به دنیای کودکی برگشت و از نو خلقش کرد.


خرید کتاب آلیس در سرزمین عجایب
جستجوی کتاب آلیس در سرزمین عجایب در گودریدز

معرفی کتاب آلیس در سرزمین عجایب از نگاه کاربران
â € ~ عزیزم، عزیز! هر روز چقدر عجیب است! و دیروز همه چیز به همان اندازه معمول بود. من تعجب می کنم که آیا در شب تغییر کرده ای؟ اجازه دهید فکر کنم: همین زمانی بود که صبح امروز صبح شدم؟ من تقریبا فکر می کنم می توانم به یاد داشته باشید احساس کمی متفاوت است.اما اگر من یکسان نیست، سوال بعدی این است که \"در جهان است که من؟\"، آن است که پازل بزرگ!

مشاهده لینک اصلی
3.5 - من هرگز این داستان را بخوانم قبل از اینکه 🠙 ناز بود ولی همه در حد متوسط ​​بود. هیچ چیز خاصی نیست اما 0.5 به تمام شخصیت هایی که من فکر می کردم خیلی سرد بود ðŸ~Ž

مشاهده لینک اصلی
دومین خواندن در آمادگی برای خواندن از طریق Glass Look for first time.I فراموش کردم که من از این کتاب برای اولین بار در اطراف لذت بردن نیست. شخصا من آلیس را کمی دختر بیچاره و به عنوان سرگرم کننده به عنوان تمام مزخرف بودن آن بسیار بی معنی بود، حتی اگر به نظر مخاطبان جوان نگاهی بیندازید.

مشاهده لینک اصلی
من شگفت آور این را بیشتر از من انتظار داشتم. من هنوز کاملا درک نمی کنم که چرا مردم با آن وسواس هستند، اما برخی از جذابیت ها را دارد. بسیاری از این احتمالا به دلیل روایت صوتی جیم دالز است. او خیلی خوب است. من با یک دوست دوست داشتم که آن را دوست دارد و او گفت که این یک استعاره برای یک کودک است که آنها دیگر فرزندشان نیستند و جهان را به عنوان یک مکان دیوانه، مواد مخدر و غیرمنصفانه می بینند. این دیدگاه جالبی را در آن قرار داد. چالش 2017: کتابی که در کتاب دیگری ذکر شده است

مشاهده لینک اصلی
آلیس در سرزمین عجایب توسط لوئیس کارول یک کتاب کودک کلاسیک است. آلیس، هری پاتر و کنجکاو که یک خرگوش سفید را در یک سوراخ خرگوش دنبال می کند، این کتاب را برای اولین بار در انگلیس ویکتوریا و سپس در سرزمین عجایب قرار داده است. در سرزمین عجایب، حیوانات می توانند صحبت کنند، کارت های بازی قرمز رنگ سفید را رنگ می کنند، و آلیس با توجه به اینکه قارچ خورده می شود، رشد می کند یا کاهش می یابد. این دنیای عجیب و غریب، دقیقا مخالف زندگی آلیس است. او با شخصیت هایی که همیشه می گویند آنچه که فکر می کنند، ملاقات می کند، مهم نیست که آیا این بی ادبی است یا نه. گفت و گو از موجودات سرزمین عجایب گاهی گیج کننده است، اما هوشمندانه و ساده است. هنگامی که شما آلیس در سرزمین عجایب را می خوانید، می توانید ببینید که هیچ وقت به نظر می رسد که به محض اینکه آلیس خرگوش را از بین می برد، احساس کند. یک کودک که به یک خوک تبدیل می شود، بازی croquet با فلامینگو، معماهای غیرممکن است (هریت هریت می پرسد: «چرا یک کمان مثل یک میز نوشته شده است؟»)، و محاکمه بدون مدرک بخشی طبیعی از سرزمین عجایب است. به هر حال، من فکر میکنم کارول تلاش میکند ما را نشان دهد که واقعا چنین چیزی وجود ندارد و «نزاکت» در سرزمین عجایب واقعا با آنچه در دنیای ما اتفاق میافتد متفاوت است. اگرچه وجود دارد آلیس تلاش می کند راه خود را به یک باغ زیبا که از طریق یک درب کوچک می بیند، پیدا کند. او از طریق سرزمین عجایب سفر می کند و تلاش می کند تا همه چیز را در اطرافش حس کند. آلیس یک دختر کوچک کنجکاو است، اما تقریبا تنها (او به خودش می گوید، به خود مشاوره می دهد، و نزدیک ترین دوست گربه دین است). آلیس مانند بسیاری از دختران هفت ساله است: پرسش، کمی از دانستن آن همه، اما خشنود است. خواهر او بی گناه او را می بیند، و او \"قلب شاد و دوست داشتنی دوران کودکی\" است. \"این چیزی است که آلیس را بسیار مرتبط می سازد؛ او جهان را از طریق چشمان ناخوشایند، روشن و بی طرف چشم می بیند، زیرا او خیلی جوان است. نویسنده سعی دارد به ما بگوید که ما نباید بچه ها را به طوری که آنها احمقانه یا ناسازگار هستند، داشته باشیم، اما آنها درباره چیزهای مهم زندگی، بیشتر از ما می دانند. کنجکاوی و تعجب، چیزهای بدی نیست، و ما می توانیم همه آنها را بیشتر استفاده کنیم. خواهر آلیس امیدوار است که وقتی آلیس فرزندانش است، احساس آزار و اذیت و ناراحتی های ساده خود را پیدا کند و لذت بردن از لذت های ساده خود را، به یاد آوردن زندگی فرزند خود و روزهای تابستان خوشحال کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آلیس در سرزمین عجایب


 کتاب شازده کوچولو
 کتاب نشانه چهار
 کتاب همه چیز فرو می پاشد
 کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
 کتاب خرسی به نام پدینگتن
 کتاب 1984