کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

اثر ژول ورن از انتشارات ترانه - مترجم: سلماز بهگام-بیشترین ترجمه شده ها

ژول‌ ورن نویسنده‌ی فرانسوی قرن نوزدهم که صاحب‌نظران به او گشاینده‌ی افق‌ها لقب داده‌اند، آثار بی شماری دارد که تقریبا به تمام زبان‌های دنیا ترجمه شده است. او در فرانسه و سایر نقاط جهان و همچنین در ایران نیز از شهرت بسزایی برخوردار است. داستان‌های این فرهیخته‌ی محبوب، خواننده‌ی مشتاق را بدون نیاز به گذرنامه و رویداد به قاره‌های دور و نزدیک، به اعماق زمین، به ژرفای دست‌نیافتنی اقیانوس‌ها و حتی مرزهای غیر قابل فتح سیارات و ستارگان می‌برد و شگفت‌زده و خرسند باز می‌گرداند


خرید کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا
جستجوی کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا در گودریدز

معرفی کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا از نگاه کاربران
من عاشق ژول ورن هستم، اما در این کتاب چند قسمت خسته کننده وجود دارد. او عادت بدی دارد، که واقعا من را مورد آزار و اذیت قرار می دهد، تلاش می کند تا قهرمانانش را درخشان به نظر برساند که به آنها واژه نامه ها را خوانده است. آن باور نکردنی نیست، و به نظر می رسد کمی تنبل است. به عنوان مثال، شخصیت ها گیاهان در اقیانوس را مشاهده خواهند کرد و آنها را برای چندین فصل در مورد تمام چیزهای پر جنب و جوش شامل گیاهان و بستگان نزدیک آنها صحبت خواهند کرد. اطلاعات جالب توجه آن، اطلاعات فقط نشان دادن آن است. او در بسیاری از کتابهایش سقوط می کند.

مشاهده لینک اصلی
5 ستاره 🌟🌟🌟🌟 برای 20،000 لیگ زیر دریا توسط ژول ورن. بنابراین، به این سوال که توسط شش هزار سال پیش از سوی Ecclesiastes سوال شد،That که دور و بسیار عمیق است، که می تواند آن را پیدا کنید؟ @ فقط دو نفر حق دارند به پاسخ: کاپیتان Nemo و من. من ذهن من را تغییر داده اند در مورد @ علایق تخیلی @ به دلیل اینکه من پیدا کردن کتاب های علمی تخیلی است که من واقعا لذت بردم از جمله مریخ، رمان های YA Illuminae و موج پنجم و در حال حاضر این کتاب. 20،000 لیگ واقعا شگفت انگیز است. کاراکترها خیلی خوب کار می کنند - پروفسور آرروناک، کنگره دروغین خود و همپیمان کانادایی آنها، هارپونر، نیدلند، مسخره بازی و اراذل و اوباش علیه کاپیتان نومو مبهم است. من عاشق جول ورن به داستان کاپیتان نوموس با اجازه دادن به خوانندگانش به برخی از نتیجه گیری های خود در مورد اینکه چرا او به نحوی عمل کرد و در مورد نقطه بزرگتر در مورد جامعه به طور گسترده ای آمده است. چیزی که من در مورد کتابها دوست دارم اینست که خوانندگان مجازند به صورت شخصیتی و عمل داستانهایی که خواندند، زندگی کنند. در 20،000 لیگ زیر دریا، احساس کرد که من در یک سفر عجیب و غریب به مکان ها منتقل شدم و مجاز بودم چیزهایی را ببینم که مردم فقط رویای آن را می دیدند. از اقیانوس عمیق با فراوانی از زندگی دریایی، به کشف قاره گمشده آتلانتیس، شکستن از طریق مانع یخ در قطب جنوب، و غیره، علم با توجه به داستان بسیار محتاطانه در این کتاب است. این احتمالا بهترین رمان علمی تخیلی است که تا به حال خوانده ام و هرگز خوانده ام. بسیار توصیه شده!

مشاهده لینک اصلی
3.0 ستاره من این کتاب را دوست داشتم و فکر می کردم که ورن کار بسیار خوبی در مورد عقلانیت بخشیدن به عناصر علمی تخیلی داستانش و همچنین انجام کارهای عالی در حال توسعه و توصیف جهان زیراب که توسط ناتیلوس مورد بررسی قرار گرفته است، انجام داد. من واقعا توضیح گلوله های الکتریکی و طیف گسترده ای از غذاهایی که از دریا گرفته شده بود دوست داشتم (جلبک دریایی نیکوتین که در سیگار استفاده می شد بسیار خنک بود). با توجه به این که این عناصر جالب بود، جالب ترین و قانع کننده ترین قسمت این رمان بود شخصیت Captain Nemo مخفی و در این مهم ترین منطقه، من فکر می کنم Verne زیر انجام شده است. Nemo شخصیتی بود که واقعا می خواستم در مورد آن بیشتر یاد بگیرم و در حالی که مقدار مشخصی از رمز و راز یک چیز خوب است، دوست داشتم بیشتر در مورد انگیزه های درونی او و مبنایی / تاریخ ناپیوایی شدید او برای بشریت یاد بگیرم. به طرق مختلف، من فکر کردم که احساسات نوموس برای بشر باید نقطه واقعی این داستان باشد، نه یک سفرنامه زیرزمینی. اوه خب، هنوز خواندنش خوب بود و جای آن را به عنوان یک کلاسیک جلب کرد، من فقط فکر می کردم که می توانست چیزی بسیار، بسیار خاص باشد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب دیگری در مورد تلاش من برای کشف شادکامی فرزند خواندن خواندن ژول ورن و به امید یافتن برخی از بینش های بزرگسالان که از من به عنوان یک کودک پنهان شده اند. من فکر می کنم ممکن است آن را کمی کمتر به عنوان یک بزرگسال دوست داشت، اما این هنوز یک ماجراجویی شگفت انگیز است سفرنامه به عنوان یک کودک، ژول ورنس توضیحات رنگارنگ از عجایب زیردریایی چشم و ذهنم را باز کرد. حالا من هنوز فکر می کنم آنها شگفت انگیز هستند، اما من آن را به عنوان یک ماجراجویی قرن 18th است. بر خلاف بسیاری از خوانندگان، لیست های Vernes را بسیار خوشنود دانستم. با این حال، این بار من نیز نسبت به رابطه بین پروفسور Aronnax و Ned لند، harpooner کانادایی بیشتر آگاه بود. هر یک از این شخصیت ها مخالفان را نشان می دهند. Aronnax پیچیده، آموخته، و کمی متکبر است. نیدل لند بی تحصیل، خشن و آرام است اما با خود راحت است. اما Aronnax اغلب در نتیجه گیری های خود اشتباه است و زمین اغلب درست است! در اوایل رمان، Aroonx در تلاش است تا سرزمین شکاک را متقاعد کند که موجودی دریایی که به اندازه کافی قدرتمند باشد تا بتواند کشتی را از بین ببرد، می تواند وجود داشته باشد. او یک فرمول نشان می دهد که مار به چه اندازه عظیم است تا بتواند فشار زیر آب را تحمل کند، که زمین می گوید: \"چرا باید از صفحات آهن 8 اینچ ضخیم ساخته شود!\" و در حقیقت Ned درست است و Aronnax اشتباه است. مار در دریا یک هیولا زنده نیست، بلکه یک زیردریایی با هشت اینچ از صفحه آهن است! اغلب، امکان پذیری Neds به پایان می رسد، اما من فکر می کنم Verne اغلب نشان می دهد که اسانس هر دو عقل و عقل سلیم باید با هم کار کنند تا پیروز شوند. البته کاپیتان Nemo وجود دارد. او یک رمز است و باقی می ماند. او نمایانگر هر دو نیهیلیسم و ​​ایده آلیستی گمراه کننده است. نومو دنیای کامل را می خواهد اما به خود تبعید شده و شاید حتی خودخواهانه است. Nemo آینه ای است که شخصیت دیگر خود را می بیند. او هر دو یکی از شخصیت های قابل توجه ترین در ادبیات است و همچنین یکی از مرموز ترین و مبهم ترین. بنابراین بیست هزار لیگ زیر دریایی داستان عجیب و غریب علمی تخیلی باقی می ماند و حتی در دوران باستان آن را می گیرد. اما من نیز شخصیت های این رمان را بار دوم دوم را دوست داشتم و توانستم تفاوت های شگفت انگیزی را که Verne روی آنها گذاشتم، به دست آوردم.

مشاهده لینک اصلی
من فقط می توانم تصور کنم که چقدر عالی پس از اختراع اولین زیردریایی بود. من آرزو می کردم که آن را بخوانم اما من کاملا قدیمی نیستم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا


 کتاب شازده کوچولو
 کتاب ناطور دشت
 کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان
 کتاب هری پاتر و یادگاران مرگ 1
 کتاب بودنبروک ها (زوال یک خاندان)
 کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا