کتاب شازده کوچولو

اثر آنتوان دو سنت اگزوپری از انتشارات نگاه - مترجم: احمد شاملو-بیشترین ترجمه شده ها

شازده کوچولو ساکن سیّاره‌ی کوچکی به‌اندازه‌ی یک‌خانه‌ی معمولی است و درآن‌جا گل ِ بی‌همتایی دارد که مایه‌ی همه‌ی عواطف و دلخوشی‌ها و رنج‌های اوست. خواننده اندک‌اندک با سرگذشتِ این‌موجودِ کوچولوی دوست‌داشتنی آشنا می‌شود و پی می‌برد که چرا او روزی تصمیم به‌ترکِ وطن می‌گیرد و پس‌از عبور از شش‌سیّاره به سیّاره‌ی هفتم، یعنی کره‌ی زمین می‌رسد. در این‌جا با روباهی آشنا می‌شود که مهم‌ترین راز ِ زنده‌گی را بر او آشکار می‌کند.
شازده کوچولو، اثر جاودانِ آنتوان دو سَنت اگزوپری، نویسنده‌ی معاصر فرانسوی (1900- 1944) تاکنون به بیش‌از صدزبان، و در بعضی‌از زبان‌ها چندین‌بار، ترجمه شده و پس‌از انجیل پُرخواننده‌ترین کتاب در سراسر ِ جهان است. برطبق ِ یک نظرسنجی که درسالِ 1999 در فرانسه به‌عمل آمد و در روزنامه‌ی پاریزین به‌چاپ رسید، شازده کوچولو محبوب‌ترین کتاب ِ مردم در قرنِ بیستم بوده و ازین‌رو «کتاب قرن» نام گرفته است.
تصویرهای کتاب، همه اثر ِ قلمی ِ خودِ نویسنده است.


خرید کتاب شازده کوچولو
جستجوی کتاب شازده کوچولو در گودریدز

معرفی کتاب شازده کوچولو از نگاه کاربران
رسانه های اجتماعی من توییتر: Twitter.com/MarriedToBooks3Instagram: Instagram.com/alicetiedthebookishknotBlog: www.marriedtobooksreviewsandblog.word ... من واقعا شاهزاده کوچولو را دو هفته پیش خواندم، اما چون این داستان با چنین وترهایی همراه من بود، من مجبور شدم وقتي به طور كامل هضم كردم آنچه را كه قبل از نوشتن يك بازبيني خوانديد، بخوانيد، زيرا آنچه كه من نوشته ام، مي توانم بگويم. این یک کتاب کودک کلاسیک است که توسط یک کاربر Goodreads در سال گذشته توصیه شده بود (واقعا متاسفم کاربر، من نمیتوانم نام کاربری Goodreads خود را به خاطر بسپارم)، اما من بسیار هیجان زده شدم که کاربر این کار را توصیه کرده است چون خواندن The Little Prince، بسیار روشن بود ببینید چرا بسیاری از خوانندگان از آن لذت می برند. پرنس کوچولو ابتدا در فرانسه نوشته شده بود، اما نسخه من به زبان انگلیسی ترجمه شد. این طرح به دنبال یک پسر است که به تنهایی از سیارات در سراسر جهان دیدن می کند اما در بیابان به سر می برد و توسط یک خلبان کشف شده است که در صحرا نابود شده است. با هم، داستان داستان سفر خود را به اشتراک می گذارند. آنچه من دوست داشتم: - چگونه کتاب در بسیاری از مسائل مانند روابط و احساسات لمس شد. - یک صحنه خاص که در آن پسر به برخی از سیارات سفر می کند و سعی می کند با دیگران صحبت کند، اما دائما باقی می ماند بی توجهی آن را به من لمس کرد؛ چرا که احساس کردم و لحظات معرفتی را تجربه کردم که در آن چشمان من از چیزها بیرون رفته بود، به طوری که قابل مقایسه بود. - تصاویر در نسخه من (کتابخانه جمع Makmillan). آنچه که من علاقه مند نیستم: - طول. من از تعداد صفحات من در نسخه من شگفت زده شدم. فونت در نسخه ای که من داشتم کاملا کوچک بود. آیا می توانم این کتاب را توصیه کنم ؟: بله. من یک نسخه از کتاب دارم.

مشاهده لینک اصلی
به نظر می رسد که هر کس واقعا این کتاب را دوست دارد، اما من مجبور شدم آن را برای یک کلاس فرانسوی بخوانم و مجبور شدیم آن را بحث کنیم (در فرانسه)، و در پایان واحد ما همه با آن آزار و اذیت شدیم. این باعث شد که تقریبا تمام کلاس ها در انتهای ترم به سر می برند و ما تمام آزمایشات و صفحات ما را به شعله های آتش می کشیدیم، در حالی که همه چیز را فریاد می زدیم،Try بازگشت به سیاره ی خانه ی شما! به همین دلیل است که دانش آموزان باید همیشه خواسته کتاب خواندن آزادی خود را بخوانند، نه اینکه ادبیات بزرگ را به آنها تحمیل کند. ببینید چه اتفاقی می افتد؟) من در این کتاب چیزهای زیادی را نشان می دهم، نمادگرایی من این کتاب را بخاطر داشتم، و در پایان آن، تنها افکار من در مورد آن بود، @ آنچه که در آن جهنم بود این بود؟ @ رید برای: 11 درجه فرانسه

مشاهده لینک اصلی
@ اوه، فقط می دونم منظور شما چیست، @ شاهزاده کوچولو گفت، اما چرا همیشه در معماها صحبت می کنید؟ @ @ من همه آنها را حل می کنم، @ مار گفت: و آنها هم سکوت بودند. اوه، بله، من هستم این شر من به دوستانم عذر خواهی می کنم که این کتاب را برای همه آنچه که من می خواهم بشنوم. این بدترین كتاب كودكی است كه از Tree Giving Tree خوانده شده است. بله، مار سرد بود و فینال دوست داشتنی بود، اما ایده های پایه ای آنقدر افتضاح هستند که نمیتوانم هرکسی را بالاتر ببرم. مسئله من این است: مشکل با جهان، این نیست که مردم رشد کنند. این که بیش از حد بسیاری از آنها هرگز کار را تمام نمیکنند. وسوسه ی عاشقانه ی داشتن فرزند زیبایی نیست و لازم نیست. بالا بردن خوب است بلوغ شما را آزاد می کند غیر قابل مشاهده است بدون آن. و هنگامی که شما واقعا آن را داشته باشید، پادشاهان و مردان بیهوده و مستمندان و بازرگانان و لامپلایت و جغرافیدان به نظر می رسد که به عنوان گل رز زیبا هستند، و شما مجبور نیستید برای دوست داشتن کسی تسلیم یا تار شود. این نیز واقعا اهمیتی نمی دهد که گل رز تنها صدای زن است، مطابق با تقریبا هر کلیشه ای از زنانه که من می توانم از بالای سرم فکر کنم یا اینکه قهرمان در ادامه به اعمال درد بر روی کسانی که در اطراف او هستند و این ارقام به عنوان عقل. این واقعا این است. حکمت موجود در این صفحات، مسموم است. هرچند مار (مارس 2016) را مرور کرده است.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب دوست داشتنی بود. من به ویژه زندگینامه نویسنده، که از لحاظ فنی بخشی از کتاب نیست، را دوست دارم. او به نظر می رسد مانند یکی از کسانی که افسانه جسارت، بچه ها گرم است که من می خواهم به عشق، تنها برای پیدا کردن بعد که او همجنسگرا است. همانطور که در مورد کتاب بود، من از تصاویر لذت می برد، و این یک داستان ناز بود. من دوست داشتم نقاشی را که فیل را بلعیده بود دوست داشتم. من فکر نمی کردم کلاه بود وقتی که اولین بار آن را دیدم، من تا به حال هیچ ایده چه آن بود. مشکل من این است که، من فکر می کنم که من خیلی دیر به دنیای بزرگسالان رفته ام. من خیلی شلوغ بودم مثل مردی که تمام ستاره ها را شمارش می کرد و فکر می کرد که همه آنها را به عهده دارد! به رسمیت شناختن این که من را بسیار غمگین احساس کردم. یک دوست یک دوست 4 یا 5 سال پیش این کتاب را به من داد. من آن را در قفسه کتاب من تمام آن زمان داشتم. من در نهایت @ را در اطراف @ به خواندن آن چند روز پیش. حدس می زنم همه آن سال ها، Id بیش از حد مشغول شمارش تمام ستاره های من، هیچ وقت برای متوقف کردن و خواندن این. و حالا که من بالاخره آن را خواندم، اینجا هستم، آن را اضافه کردم تا به مقادیر خوبم اضافه کنم! اضافه کردن ستارگان، درست مثل بزرگسالان. می بینید، من محکوم !!!!!

مشاهده لینک اصلی
قطعا یک کلاسیک، و داستان پشت آنتوان د St-Exupery آن را جالب تر می کند. تجزیه و تحلیل این داستان ظاهرا سرگرمی برای بسیاری است. این باید به چشم شما پاره شود. ؛-)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شازده کوچولو


 کتاب گتسبی بزرگ
 کتاب پرواز کن کبوترم
 کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا
 کتاب دنیای سوفی
 کتاب ناطور دشت
 کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان